Zagórzańskie Dziedziny z sukcesem zadebiutowały w Krakowie pod

Zagórzańskie Dziedziny

8 czerwca b.r. grupa kreatorów marki Gminy Mszana Dolna z sukcesem zaprezentowała swoje produkty, usługi oraz bogatą ofertę warsztatową w Krakowie. Pomimo, że był to ich debiut, jeżeli chodzi o tego typu prezentacje w dużym mieście, stoisko Zagórzańskich Dziedzin od razu zachwyciło uczestników pikniku przy Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie – Nowym Ruczaj.  Dowodem na to jest przyznanie Zagórzańskim Dziedzinom pierwszego miejsca za najpiękniejsze stoisko.

Zwycięstwo jest w pełni zasłużone, a przyczyniły się do niego m.in. poczęstunek regionalny osłodzony miodem, hojnie serwowany przez właścicieli Pasieki Bartek z Kasinki Małej (Stowarzyszenie Zagórzańska Kraina) oraz barwne, misternie wykonane małe dzieła sztuki zagórzańskich rękodzielników zrzeszonych w Stowarzyszeniu Zagórzańscy Pasjonaci. Zagórzańskie Dziedziny zadbały także o ciekawe atrakcje przyciągających rzesze gości krakowskiego pikniku – dla najmłodszych były animacje (można było zwabić pszczółkę do kwiatka lub wg własnej inwencji – wzorując się oczywiście na oryginale – pokolorować strój zagórzański) zaś nieco starsi mogli spróbować swoich sił w wyplataniu ozdób z makramy. Zainteresowanie wzbudziło również monidło z parą górali zagórzańskich wędrującą w okolicach zabytkowej kaplicy p.w. św. Barbary w Łostówce. Zainteresowanie stoiskiem Zagórzańskich Dziedzin miało jeszcze inny skutek – zainteresowanie regionem i jego atrakcjami o co pytali wszyscy na zainteresowanie regionem, jego atrakcjami Każdy z odwiedzających zagórzańskie stoisko był zainteresowany region, jego atrakcjami oraz lokalne produkty, zaprezentowane przez kreatorów marki w tym dniu.

Równie wielkim powodzeniem cieszyła się oferta warsztatowa Zagórzańskich Dziedzin oraz najnowsze ulotki wyprawy questowej „Spacer z Jaśkiem pod Śnieżnicą”.

Cieszy nas sukces Zagórzańskich Dziedzin w Krakowie, którym należą się szczególne podziękowania za godne reprezentowanie regionu. Dzięki temu Z pewnością wielu osób już w wakacje zdecyduje się odwiedzić piękne tereny Beskidu Wyspowego.

 

Żródło: http://www.mszana.pl/aktualnosci,4131.html#.XQI5To8wiUk

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content