Zajęcia dla mieszkańców 50+ w ramach LUTW

Logo limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W tym roku Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje bezpłatne projekty adresowane dla osób 50+ mieszkających na terenie Powiatu Limanowskiego. Finansowego wsparcia realizowanych inicjatyw udzielili Województwo Małopolskie i Powiat Limanowski.

W okresie od 9 kwietnia do 30 listopada 2018 roku Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje projekt pt. „Bo jak nie my, to kto” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Głównym celem projektu jest zachęcenie seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu, a tym samym do poprawy jakości i poziomu ich życia.

W ramach projektu organizowane są następujące zajęcia:
– 20 godz. warsztatów muzycznych,
– udział w przeglądzie pieśni patriotycznych w Szczyrzycu,
– 20 godz. zajęć aqua fitness,
– 20 godz. nauki i doskonalenia techniki pływania,
– 20 godz. gimnastyki rekreacyjnej,
– 100 godz. zajęć nordic walking,
– 3 piesze wycieczki górskie – na Babią Górę i w Tatry,
– wyjazd na lecznicze źródła termalne do Chochołowa.

W okresie od 1 czerwca do 30 listopada 2018 roku Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje projekt pt. „Tu jest moje miejsce” przy wsparciu finansowym Powiatu Limanowskiego. Celem projektu jest stworzenie seniorom możliwości poznania historii, kultury i tradycji naszego regionu.

W ramach projektu zaplanowaliśmy:
– dwa wykłady z zakresu kultury,
– zwiedzenie Bazyliki MBB w Limanowej oraz Placu Kościelnego,
– 20 godz. warsztatów rękodzieła,
– 20 godz. warsztatów artystycznych.