Zajęcia szkoleniowo – informacyjne dla uczniów klas mundurowych w Tymbarku

młodizeż z funkcjonariuszami Policji

5 kwietnia w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbark funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej : mł. asp. Jolanta Mól oraz asp. Andrzej Chochół spotkali się z uczniami klas mundurowych wojskowych i policyjnych należących do jednostki tymbarskiego „Strzelca”.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych z zakresu budowy, przeznaczenia i właściwości bojowych broni wykorzystywanej w policji oraz  sposobu postępowania policjanta przed i po użyciu lub wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego i i broni palnej. Na spotkaniu omówiono również zasady rekrutacji do służby w policji.

Realizacja szkoleń jest możliwa dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Limanowej insp. Dariuszem Urbanikiem a dowódcą jednostki tymbarskiego Strzelca st. insp. ZS Robertem Nowakiem.

źr.:KPP Limanowa