Zakończenie szkolenia podstawowego i ślubowanie nowych strażaków OSP

W piątek 18 czerwca br. na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej miała miejsce uroczystość ślubowania oraz wręczenia zaświadczeń potwierdzających zakończenie szkolenia dla strażaków-ratowników OSP, którzy w ostatnim czasie zostali przez macierzyste jednostki oddelegowani na kurs.

Do dwóch edycji szkoleń prowadzonych przez instruktorów PSP na terenie poligonu OSP w Łososinie Górnej od początku marca br., przystąpiło łącznie 80 słuchaczy. Finalnie, przed komisją powołaną przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie, zdało egzamin z wynikiem pozytywnym 65 z nich.

W uroczystej zbiórce, oprócz Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej mł. bryg. Wojciecha FRĄCZKA wzięli udział m.in. Starosta Limanowski Mieczysław URYGA oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Limanowej st. bryg. w st. spocz. dh Grzegorz JANCZY.

KP PSP w Limanowej składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia warunków umożliwiających prowadzenie szkoleń na odpowiednim poziomie, a więc:

  • jednostce OSP w Łososinie Górnej;
  • samorządowi powiatu limanowskiego finansującemu kursy (m.in. wyżywienie słuchaczy);
  • właścicielom firmy MIDREW udostępniającej teren pod ww. poligon;
  • klubowi LKS „Płomień”;
  • właścicielom Stacji Demontażu Pojazdów ŁOMZIK w Tymbarku udostępniającym
    na potrzeby ćwiczeń wraki pojazdów.

Obecnie trwają ostatnie zajęcia dla dwóch kolejnych edycji szkolenia – egzamin dla uczestników planowany jest na początek lipca br.

Źródło: kp psp limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content