Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Zakończyła się akcja pod kryptonimem „Wielkanoc 2018”

kronika policyjna - książka

„Wielkanoc 2018”

Wczoraj, 2 kwietnia zakończyła się akcja pod kryptonimem „Wielkanoc 2018”. Wzmożone działania miały na celu zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz podróżnych czuwało 122 policjantów.

Od piątku, 30 marca do poniedziałku 2 kwietnia, limanowscy policjanci prowadzili na terenie naszego powiatu działania pn. „Wielkanoc 2018”.  W tym okresie na terenie powiatu limanowskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, doszło do 7 kolizji drogowych. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce 2 kwietnia o godz. 14:35 w miejscowości Słopnice, gdzie 22-letni kierujący motocyklem marki Yamaha podczas wyprzedzania postawił motocykl na tylne koło, a następnie doprowadził do wywrócenia się pojazdu. W zdarzeniu lekkich obrażeń ciała doznał podróżujący z nim 23-letni pasażer. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

Policjanci zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich – zatrzymany 31 marca w Mszanie Dolnej kierujący pojazdem typu quad prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Mężczyźnie pobrano krew do badań, a następnie został przewieziony do Izby Wytrzeźwień. W trakcie prowadzonych działań limanowska drogówka ujawniła ponad 50 wykroczeń drogowychmł.asp. Jolanta Mól, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej