Zapal znicz pamięci w 77. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary…

Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku uprzejmie informuje, że  w ramach upamiętnienia  77. Rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, w dniu 11 lipca 2020 roku o godz. 12:00  zostaną uruchomione syreny alarmowe  / ciągły dźwięk  trwający trzy minuty /. Na apel tymbarskiego Strzelca już odpowiedziały Gminy ;  Tymbark, Dobra, Łukowica , Mszana Dolna , Jodłownik i OSP Zalesie. Zachęcamy mieszkańców powiatu aby w dniu 11 lipca bm. o godz. 21.00 zapalili znicz pamięci. Pamiętajmy o tej strasznej zbrodni ludobójstwa na ludności cywilnej dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich i UPA – wśród których, poza Polakami, znaleźli się też obywatele polscy innych narodowości, w tym szlachetni Ukraińcy ratujący życie swoim sąsiadom.