Zapraszamy na 10. Jubileuszowy Bieg Ziemi Limanowskiej im. św. Jana Pawła II

Plakat 10. Jubileuszowy Bieg Ziemi Limanowskiej im. św. Jana Pawła II

12 czerwca br. odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Biegu Ziemi Limanowskiej im. św. Jana Pawła II pod honorowym patronatem Biskupa Andrzeja Jeża oraz czasówka rowerowa. Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska oraz Stowarzyszenie Limanowska Grupa Rowerowa.

Wydarzenie współorganizują Powiat Limanowski Gmina Limanowa, Miasto Limanowa, Parafia Stara Wieś, ZPO- MOS PL, Auto Moto Klub Limanowa, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Stara Wieś, I ZS Nr 1 w Starej Wsi i OSP Stara Wieś.
Jubileuszową edycję Biegu Ziemi Limanowskiej objęli honorowym patronatem: Senator RP – Jan Hamerski, Poseł na Sejm RP – Urszula Nowogórska, Grzegorz Biedroń – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, ks. Mariusz Nosal – Proboszcz Parafii Stara Wieś oraz Prezes Auto – Moto Klub Limanowa – Bogdan Pałka.
Głównymi założeniami organizacji biegu oraz czasówki rowerowej jest wyrażenie solidarności z narodem Ukraińskim wobec toczącej się obecnie na terytorium tego Państwa wojny z Rosją, promocja aktywnego rodzinnego  wypoczynku, popularyzacja aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, a także promocja Powiatu Limanowskiego, Gminy Limanowa oraz Miasta Limanowa.

Trasa 10. Biegu Ziemi Limanowskiej:

Młodzież, dorośli: Limanowa parking Karczma Matras – Stara Wieś stadion sportowy,
Bieg główny –  dystans 4 km; nawierzchnia asfaltowa na całej trasie Biegu,

dzieci:  Stadion sportowy Stara Wieś
dystans: 50m,100m, 500m.

Trasa czasówki rowerowej:

Młodzież, dorośli:  Limanowa parking Karczma Matras – Stara Wieś stadion sportowy,
Czasówka – dystans 4 km,
nawierzchnia asfaltowa na całej trasie Czasówki,
dzieci: Stadion sportowy Stara Wieś
dystans: 100m, 1000m, 2000m.

Organizatorzy zaplanowali również szereg imprez towarzyszących, wśród nich : marsz Nordic Walking (Limanowa parking Karczma Matras – Stara Wieś stadion sportowy) a także koncert połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Szczegółowy program biegu oraz czasówki dostępny jest na poniższym plakacie informacyjnym:

Zachęcamy również do zapoznania się z REGULAMINEM 10 Biegu Ziemi Limanowskiej i czasówki rowerowej (PDF), w którym znajduje się również szczegółowy harmonogram wraz z kartą zgłoszenia.
Zapisu można dokonać także drogą elektroniczną,  na stronie internetowej www.pifsport.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału!