Zapraszamy na Dni Gorczańskie

zaproszenie dni gorczańskie

To już XXXIX Dni Gorczańskie, wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w dniach 28-29 lipca br. w amfiteatrze „Saturn” w Kamienicy. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy, współorganizatorem – Gmina Kamienica, natomiast partnerem przedsięwzięcia – Powiat Limanowski. Można liczyć na szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W przypadku niepogody jest zagwarantowany namiot, który może pomieścić ok. 800 osób.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 28 lipca o godz.15.00 przeglądem kulinarnym potraw, które przygotują panie z  Koła Gospodyń Wiejskich. Będą również stoiska degustacji potraw kuchni słowackiej, niemieckiej, węgierskiej, wielkopolskiej oraz góralskiej. Później wystąpi Orkiestra Dęta im. Św. Floriana ze Szczawy, prezentując swój dorobek kulturalny.

Warto wspomnieć, że w ramach VI Festiwalu Beskidzkiej Kultury Rytmów i Smaków odbędą się także koncerty zespołów: grupa artystyczna ze Stowarzyszenia Seniorów Gminy Kamienica – „Ale Babki”, następnie Zespół Regionalny „Zasadnioki” z Zasadnego oraz Zespół „Góralsi”, którego muzyka będzie towarzyszyła również od godz.20.30, kiedy rozpocznie się dyskoteka.

Oficjalne otwarcie XXXIX Dni Gorczańskich nastąpi o godz.18.00.

Niedzielne uroczystości zapoczątkuje Msza Św. w kościele parafialnym w Kamienicy o godz. 11.30. Następnie, o godz.14.30 zapraszamy na program specjalny dzieci, dla których będzie przygotowane także wesołe miasteczko. W godzinach 16.00 – 18.00 będzie czas, kiedy wystąpią następujące zespoły: Zespół cheerleders „Diamont Cheer” z GOK w Kamienicy, Zespół Regionalny „Gorce” z Kamienicy oraz Zespół Regionalny „Kasinianie – Zagórzanie” z Kasiny Wielkiej. Czas od godz. 18.00 do 19.30 będzie poświęcony na Kabaret pod Wyrwigroszem, z kolei po nim będzie czas dla Radia RDN w Nowym Sączu. Na zakończenie programu wystąpi Zespół „Łzy” oraz będzie miała miejsce zabawa taneczna z zespołem „Szaleni” oraz „DJ’WM”.

Oprac.na podst.: www.kamienica.net.pl

Fot.: www.kamienica.net.pl