Zapraszamy na górę Paproć na Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego

W niedzielę 30 czerwca na górze Paproć odbędzie się uroczystość „Otwarcia Letniego Sezonu Turystycznego  na Ziemi Limanowskiej”. Imprezę jak co roku zainauguruje msza św., a po niej odbywać się będzie program artystyczny.

Msza św. inaugurująca sezon turystyczny, do której oprawę muzyczną zapewni orkiestra działająca przy parafii w Łososinie Górnej  rozpocznie się o godz. 15.00. Po mszy oficjalnie letni sezon turystyczny rozpoczną przedstawiciele samorządów organizujących wydarzenie – władze Gminy Limanowa oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej. Następnie na scenie rozpocznie się szereg atrakcji, a  na początku bawić się będą najmłodsi uczestnicy imprezy. Na scenie prezentować się będą dzieci z Publicznego Przedszkola samorządowego w Tymbarku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Limanowej. Po prezentacjach dzieci zaproszone zostaną do „bajkowej krainy” na wspólną  zabawę z animatorami, gdzie czekają na nich konkursy z nagrodami. O godz. 18.00 do wspólnej zabawy wszystkich uczestników uroczystości zachęci zespół muzyczny „Rozband”, a o godz. 20.00  – zespół „Kruca Banda”. Od godz. 16.30 odbierać można będzie bezpłatne losy w loterii, w której wygrać można będzie cenne nagrody rzeczowe  – m.in.  sprzęt turystyczny, sportowy i elektroniczny,  gdzie  główną nagrodą będzie tablet, a także darmowe wejściówki do sali zabaw „Smykolandia” oraz do „Strefy Paintball 52” w Męcinie.

W trakcie trwania uroczystości najmłodsi jej uczestnicy bezpłatnie będą mogli skorzystać z urządzeń rekreacyjnych, zabaw z animatorami, przejażdżek konnych, ścianki wspinaczkowej oraz tyrolki przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR oraz zapoznać się ze sprzętem ratownictwa drogowego, który prezentować będą  przedstawiciele AUTO MOTO KLUBU Limanowa. Najmłodszym rozdawane będą lody od firmy „Koral” oraz soczki  ufundowane przez firmę „Tymbark”.
 
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej inauguracji letniego sezonu turystycznego, a zmotoryzowanych prosimy o stosowanie się do następującej organizacji ruchu: wyjazd na górę Paproć – od strony Zamieścia /Przylaski/, a zjazd w kierunku Łososiny Górnej.

Uroczystość współfinansowana jest ze środków Powiatu Limanowskiego.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content