Zapraszamy na Limanowski Konkurs Szopek i Grup Kolędniczych

Limanowski Konkurs Szopek i Grup Koledniczych la dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i Gminy Limanowa - plakat informacyjny

W imieniu Parafii pw. Matki boskiej Bolesnej w Limanowej oraz Urzędu miasta Limanowa zachęcamy do udziału w konkursie szopek oraz grup kolędniczych. Zapraszamy  dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu wspomnianej parafii i terenu miasta Limanowa. Konkurs odbędzie się 22 grudnia br. o godz. 7.00 w parafialnym Domu Pielgrzyma. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 19 grudnia br.

Wydarzenie ma na celu kultywowanie i upowszechnianie tradycji kolędowania, zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentację zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych Limanowszczyzny, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych oraz  kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Konkurs prowadzony będzie w dwóch kategoriach: szopek bożonarodzeniowych i grup kolędniczych, z uwzględnieniem kategorii wiekowych.

Zapraszamy!

Źródło: www.miasto.limanowa.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content