Zapraszamy na Miejska Górę w weekend

W ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” w niedzielę, 8 września proponujemy wycieczkę na jedno z najpiękniejszych miejsc w Limanowej – Miejską Górę. Miejska Góra wznosi się ponad miastem Limanowa na wysokość 716 m n.p.m. Na szczycie Miejskiej Góry znajduje się wysoki krzyż, zwany Krzyżem Jubileuszowym. Ma wysokość 37 metrów, rozpiętość ramion 13 m, a w momencie wybudowania był największym krzyżem w Polsce. Z tarasu widokowego roztacza się panorama, obejmująca Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Gorce, a przy dobrej widoczności również Tatry. Krzyż pomalowany jest białą, odblaskową farbą, a po zmroku oświetlony reflektorami. Dzięki temu góra jest rozpoznawalna z dużych odległości również nocą.

odkryj Beskid wyspowy

Organizatorem wydarzenia wyjścia na Miejską Górę są Miasto Limanowa oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.

Wejście z przewodnikiem planowane jest o godz. 8.00 z parkingu k.Wolimexu w Solinach, bez wymaganej rejestracji ani opłat. Natomiast o godz. 11.00 tradycyjnie rozpocznie się Msza Św. w kaplicy u stóp krzyża na Miejskiej Górze.

Później program przewiduje koncert Zespołu „VENA” oraz biesiadę turystyczną z poczęstunkiem. Odbędą się również konkursy: wiedzy o Beskidzie Wyspowym, konkurs na najmilszego uczestnika, na najmłodszego i najstarszego turystę oraz turystę z najdalszego zakątka Polski i świata. Dla turystów i uczestników przewidziano oczywiście poczęstunek. Po zakończeniu spotkania planowany jest powrót do Limanowej.

Zapraszamy na uczestnictwo w imprezie!

 

Źródło: www.miasto.limanowa.pl

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content