Zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Puchal

Już 4 kwietnia br. o godzinie 16:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej (BUZODROM) na limanowskim rynku można będzie wziąć udział w wystawie rzeźb pochodzącego z powiatu limanowskiego Jakuba Puchal.

Wystawę w PCIT na rynku w Limanowej można będzie podziwiać do końca kwietnia 2019 r.

Jakub Puchal – urodził się w 1954 r. w Żmiącej. Był on pracownikiem pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu. Z wykształcenia natomiast jest stolarzem, a w sztuce rzeźbienia jest samoukiem. Od dziecka scyzorykiem wystrugiwał różne zabawki, figurki. Na jego zainteresowanie rzeźbą ogromny wpływ wywarł żmiącki artysta rzeźbiarz Tadeusz Augustyn. Pan Jakub w wolnych chwilach rzeźbi w drewnie świątki, scenki rodzajowe i postaci ludowe. Prace jego znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przy domowej małej galerii w Nowym Sączu ulica Hubala 6/4. W wolnych chwilach gra na trąbce oraz gra w szachy.