Zapraszamy w weekend!

widoki beskidu w czerech porach roku

Już w niedzielę, 8 lipca br. w Skrzydlnej odbędzie się piknik rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na KS Stradomka. Program festynu obejmuje w szczególności: pokaz strażacki, mecz strażacy – policja. Swoją obecnością imprezę wzbogaci kapela oraz Katarzyna Szczurowska i Marlena Mazgaj, na których występy zapraszamy. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych oraz stoisk z produktami Kół Gospodyń Wiejskich. Dla najmłodszych zostaną przygotowane liczne konkursy i zabawy, zjeżdżalnie dmuchane oraz eurobungee. Przewidziana jest również zabawa taneczna z zespołem Akordsi.

plakat

W dniu 7 lipca Forum Gmin Beskidu Wyspowego organizuje w ramach corocznych wyjść na szczyty Beskidu Wyspowego oraz okoliczne szczyty wyjście nocne na Luboń Wielki (organizatorem jest Miasto Rabka Zdrój), natomiast w dniu 8 lipca będzie to Grodzisko – wyjście organizują Gminy Raciechowice i Wiśniowa.

Ramowy program obejmuje:

Godz. 9.00 (Grodzisko) Godz. 20.00 (Luboń Wielki) – Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki;
Godz. 11.00 – Przywitanie gości przez gospodarza Gminy,

– Msza Św. Polowa,

– Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych,

– Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna,

– Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK,

– Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK,

– Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie,

– Wspólny grill i regionalne potrawy,

– Zbiorowa fotografia;
Godz. 15.00 – Wyjście na trasę;
Godz. 16.00-17.00 – Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki.

plakat