Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pn. Ilustracja do książki „Fabryka w ciele tyka”

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej – Marcin Radzięta oraz Karina Gamoń autorka bajki terapeutycznej pt. „Szpitalny Domek” zapraszają dzieci i dorosłych do udziału w konkursie plastycznym. Wyróżnione prace konkursowe będą zmieszczone w kolejnej książeczce dla dzieci, która będzie wydana jeszcze w tym roku.

Konkurs plastyczny pn. Ilustracja do książki „Fabryka w ciele tyka” , skierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Książeczka autorstwa Kariny Gamoń zostanie wydana jeszcze w tym roku. Marzeniem autorki jest, by ilustracje do niej były stworzone przez dzieci, bądź dorosłych, którzy w pracach konkursowych w interesujący sposób odniosą się do poruszanej w niej tematyki.

Fabryka w ciele tyka” to kontynuacja pomysłu opartego na bajce terapeutycznej „Szpitalny domek”. Bajka pisana jest wierszem rymowanym, zawiera około 14 tysięcy znaków. Książka będzie składać się z 5 części. W pierwszej części czytelnicy poznają główne organy ludzkie i ich sposób funkcjonowania. Kolejne części to przygody i problemy jakie mają organy jako ludki.

Bajka „Fabryka w ciele tyka” ma na celu wprowadzenie najmłodszych czytelników w świat ludzkiego ciała w wesoły i zaskakujący sposób. Narządy ludzkie np. wątroba, żołądek przybierają postaci ludzkie, komunikują się, pokazują emocje i uczą. Przeżywają problemy życia codziennego przybliżając w przystępny sposób funkcjonowanie układów człowieka. Rymowane wiersze uczą nie tylko anatomii ludzkiego ciała, ale przyjaźni miłości i relacji międzyludzkich.

Prace konkursowe można przesłać na adres:

Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego, ul. Piłsudskiego 61, 34-600 Limanowa z dopiskiem ”Konkurs rysunkowy”

lub dostarczyć osobiście do dnia 24.02.2020 r. do godz. 14.00.

Każda praca powinna zawierać dane osobowe, adres telefon i kategorię wiekową

Poniżej udostępniamy Regulamin konkursu.

Konkurs plastyczny powiatowego szpitala"- regulamin

Konkurs plastyczny powiatowego szpitala" - plakat informacyjny

źródło: http://szpitallimanowa.pl/

 

2020-09-26 10:01:24, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa