Zaproszenie na doroczny Odpust Partyzancki w Szczawie

20 i 21 sierpnia 2022 r. w Szczawie odbędzie się doroczny Odpust Partyzancki. Wydarzenie jest organizowane przez Gminę Kamienica oraz Parafię Szczawa, a partnerem uroczystości jest Powiat Limanowski.

W sobotę 20 sierpnia w Starym Kościółku Partyzanckim w Szczawie o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

W niedzielę 21 sierpnia o godzinie 10:00 przed pomnikiem poświęconym poległym partyzantom odbędzie się apel pamięci oraz nastąpi złożenie wieńców. Następnie uczestnicy wydarzenia udadzą się do Kościoła Parafialnego w szczawie by o godzinie 11:00  wziąć udział we mszy św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Liturgii będzie przewodniczył ks.abp. Henryk Józef Nowacki.

Po mszy będzie możliwość zwiedzenia Muzeum PSP AK, a przy Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie odbędzie się prezentacja wyposażenia i uzbrojenia SHR i PSP AK. Przewidziany jest także poczęstunek – tradycyjna grochówka Wojskowa, którą przygotuje Koło Gospodyń w Szczawie.

Szczegółowy plan dwudniowego Odpustu Partyzanckiego znajduje się na plakacie informacyjnym:

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content