Zaproszenie na kwietniową Zagórzańską Mszę Świętą

Zagórzańska Msza św, zaproszenie kwiecień 2022

3 kwietnia 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, zostanie odprawiona kolejna w tym roku  Zagórzańska Msza św.

O oprawę muzyczną liturgii zadba Związek Podhalan Oddział w Lubomierzu.

Organizatorzy informują, że w tym dniu po Mszy św. nie będzie tradycyjnego okolicznościowego kiermaszu produktów lokalnych. W drodze na Eucharystię lub bezpośrednio po niej będzie można  natomiast wziąć udział w Zagórzańskich Targach Wielkanocnych na Placu Targowym w Mszanie Dolnej.

Z uwagi na Wielki Post nie będzie też poczęstunku oraz koncertu przed kościołem.

Uczestnicy Eucharystii proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa.

Organizatorzy zachęcają wszystkich Zagórzan biorących udział Mszy św. w Lubomierzu do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Osoby, które nie dotrą do Lubomierza na tę szczególną Eucharystię, mogą włączyć się w nią za pośrednictwem Internetu. Transmisja Zagórzańskiej Mszy św. prowadzona będzie na stronie internetowej parafii link.

Warto pamiętać, że zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz.  14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content