Zaproszenie na najbliższy weekend!

W dniu 05. sierpnia 2018r. w Limanowej na placu przy ul. Bronisława Czecha 4 odbędzie się już po raz drugi zlot samochodów tuningowych, na który już dzisiaj zapraszamy. Współorganizatorem imprezy są m.in. Powiat Limanowski oraz Miasto Limanowa. Event będzie miał miejsce w godzinach od 9.00 do 20.00. Wstęp jest otwarty i bezpłatny dla zwiedzających. Za wjazd samochodem na imprezę wyselekcjonowani uczestnicy muszą zapłacić 50zł.

Program wydarzenia obejmuje:

Godz.11.30 – wjazd samochodów tuningowych,

Godz.12.00 – oficjalne otwarcie przez Starostę Limanowskiego oraz Burmistrza Miasta,

Od godz.12.30 będą mały miejsce konkursy, tj.:

1. Wojna Północ -Południe
2. Pomiar wydechu- zgłoszenia przyjmowane stoisko Fabryka Bassu
3. Pomiar Car-Audio- zgłoszenia przyjmowane stoisko Fabryka Bassu
4. Najładniejsze auto Starosty Powiatu Limanowskiego
5. Najładniejsze auto Burmistrza Miasta Limanowa
6. Najładniejsze auto zlotu.

Ponadto w programie imprezy będą miały miejsce następujące atrakcje:

  1. Karolina Wójcik z siłowni EnerGym w Limanowej przedstawi swoje osiągnięcia oraz możliwości jak do tego dojść- treningi, odżywianie, dieta. Będzie można się dowiedzieć bardzo dużo na temat aktywnego trybu życia.
  1. Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotr Wyrwa- to oni pokażą jak walczyć o ludzkie życie w nagłych wypadkach. Upały i inne anomalia w tych czasach wpływają bardzo różnie na ludzi a nie każdy wie jak się w takich przypadkach zachować. Ratownicy będą do dyspozycji i pokażą co jest najważniejsze w pierwszym etapie ratowania życia.
  2. Pokaz tańca Breakdance w wykonaniu grupy Butterfly Crew z Krynicy.
  3. Myjnia samochodowa (show)

Na stoisku Arena-X będzie można zapoznać się ze sprzętem do rozgrywek LaserTag, ofertą organizacji strzelanek, oraz zorganizowanych imprez na obiekcie. Dla wszystkich chętnych podczas trwania zlotu będą organizowane bezpłatne rozgrywki na wyznaczonym do tego terenie.

Na imprezie nie zabraknie punktów gastronomicznych (dania obiadowe i barowe, grill, piwo, napoje, lody)

zdjęcie

Gmina Laskowa:

W dniu 05. sierpnia 2018r. w Laskowej odbędzie się X Festiwal Śliwki, Miodu i Sera, na który serdecznie zapraszamy. Na uczestników czekają: tradycja, muzyku, potrawy regionalne oraz przyjazna atmosfera.

Program Festiwalu jest bardzo ciekawy o godz. 15:15 będzie miało miejsce rozpoczęcie X Festiwalu Śliwki Miodu i Sera, powitanie gości i ogłoszenie konkursu kulinarnego – powołanie jury. Następnie wystąpi Zespół Dolina Łososin, a po nim o godz.16:00 odbędzie się koncert Ojca Łukasza Buksy – OBUDŹ SIĘ MOŻESZ WIĘCEJ. W trakcie festiwalu będą jeszcze trzy koncerty: Zespołu Poisons, Zespołu Reggaeside oraz Zespołu Lady Pank. Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego nastapi o godz. 18.00, natomiast o godz.19.30 zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach z Radiem RDN Nowy Sącz. Na zakończenie programu odbędzie się pokaz pirotechniczny o godz. 21.50.
Wydarzenie to również dodatkowe atrakcje, tj. lunapar oraz konkursy dla publiczności. Będzie też możliwość zakupu produktów regionalnych.

plakat

 

Gminne Uroczystości Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Zapraszamy Państwa na gminne uroczystości obchodów 10-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w dniu 4 sierpnia 2018 roku (tj. sobota) od godziny 16:00 w Laskowej na stadionie sportowym KUKS „Laskovia.”

Program uroczystości:
16:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Laskowej
17:00 Przemarsz na stadion KUKS „Laskovia”
17:15 Powitanie gości i odśpiewanie Hymnu Narodowego
17:30 Pokaz historyczny konnej grupy rekonstrukcyjnej
18:00 Widowisko patriotyczno-religijne pt.: „Od miłości do niepodległości”
21:00 Zakończenie uroczystości
21:15 Dancing pod gwiazdami z przebojami lat 80’ i 90’

Wyjątkowość tej uroczystości oparta jest na zaangażowaniu się w jej przygotowanie ponad 200 mieszkańców naszej Gminy z czego w samym widowisku patriotyczno-religijnym zatytułowanym „Od miłości do niepodległości” bierze udział 165 osób w wieku od 6 do 70 lat.
Zaś widzowie, poprzez wspólny śpiew pieśni i piosenek patriotycznych, staną się czynnymi uczestnikami widowiska, a w „nagrodę” każdy będzie mógł spróbować wojskowej grochówki z kotła.
Życzymy, aby ta wyjątkowa uroczystość dostarczyła Państwu wielu niezapomnianych wrażeń i połączyła wszystkie pokolenia mieszkańców Gminy Laskowa.

plakat laskowa

 

Miasto Mszana Dolna:

W ramach programu „Odkryj Beskid Wyspowy 2018” w dniu 05. sierpnia proponujemy wyjście na Szczebel. Organizatorem jest Gmina Lubień. Zbiórka przy szkole w Tenczynie o godz. 9.00 i przejście szlakiem czarnym. Później ramowy program imprezy:

Godz. 11.00
– Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
– Msza Św. Polowa
– Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
– Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
– Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
– Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
– Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
– Wspólny grill i regionalne potrawy
– Zbiorowa fotografia.
Godz. 15.00
– Wyjście na trasę
Godz. 16.00-17.00
– Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki
zdjęcie

Oprac.na podst.:https://www.facebook.com/events/2025755474334234, http://www.laskowa.pl/aktualnosci-specjalne/2018/x-festiwal-sliwki-miodu-i-sera, www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Fot.: j.w.

image_pdfimage_print

Udostępnij