Zaproszenie na „Niedzielę z Gorczańskim Parkiem Narodowym” – edycja 2021

27 czerwca w dawnym parku dworskim hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej,  odbędzie się wydarzenie pn. „Niedziela z Gorczańskim Parkiem Narodowym”. W godzinach od 14:00 – 18:00 będzie można poznać Gorce oraz ich fascynującą przyrodę i walory turystyczne, a także wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów ciekawych atrakcjach. Jednym z partnerów wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Podczas „Niedzieli z Gorczańskim Parkiem Narodowym” nie tylko będzie można lepiej poznać sam Park i jego ofertę edukacyjną, ale także wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących, aktywnościach i zabawach zaplanowanych przez organizatorów.

Program pikniku obejmuje m.in. prezentacje zagórzańskich twórców i rzemieślników oraz produktów regionalnych , prelekcje i warsztaty dotyczące m.in.: bezpieczeństwa w górach, promocję lokalnych atrakcji turystycznych. Na najmłodszych gości czekają: ścianka wspinaczkowa, warsztaty plastyczne, gry i zabawy przyrodnicze oraz wiele innych atrakcji.

Celem wydarzenia jest edukacja przyrodnicza i ekologiczna dotycząca ochrony gorczańskiej przyrody, jak również promocja bezpiecznej turystyki górskiej oraz aktywnego trybu życia. Ponadto „Niedziela z GPN” jest okazją do promocji powiatu oraz wchodzących jego skład gmin – lokalnej kultury  i tradycji.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content