Zaproszenie na ostatni weekend września

znak z napisem weekend

Nie macie pomysłu na jesienny weekend? Podpowiadamy, gdzie warto spędzić najbliższe dni. Gwarantujemy dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia.

W dniach 28 i 29 września 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 w Limanowej (ul. Reymonta 3) odbędą się polsko-słowackie, plenerowe warsztaty kulinarne „Ocalić od zapomnienia”. W programie warsztatów:
-pokazy przyrządzania potraw z pogranicza polsko-słowackiego,
-praktyczne porady,
-degustację.

Podczas spotkania zorganizowanego z udziałem kół gospodyń, seniorów i młodzieży dokumentowane będą w formie fotografii i filmów tradycyjne sposoby wykorzystywania potraw regionalnych. Materiały te zostaną następnie zamieszczone w internetowej bazie potraw regionalnych, a także udostępnione w formie tradycyjnej publikacji dystrybuowanej po polskiej i słowackiej stronie granicy.

plakat

Stowarzyszenie Nasza Inicjatywa Wiejskiej Aktywności zaprasza na wykład o kamienickiej gwarze, który poprowadzi dr Artur Czesak z Krakowa. Spotkanie adresowane jest głównie do mieszkańców Gminy Kamienica, ale również wszystkich zainteresowanych tematem.

Prelekcja połączona jest z wystawą prac złożonych w ramach konkursu plastycznego pn. „Kontynuujemy naszą kamienicką tradycję” oraz wręczeniem dyplomów, nagród i wyróżnień dla najlepszych uczestników. Wystawa będzie jednocześnie podsumowaniem projektu pn. „Kamienicka tradycja niech z nami będzie …”, na którego realizację otrzymano dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w  konkursie pn. „Mecenat Małopolski”.

Wydarzenie to będzie miało miejsce w piątek, 28 września 2018 r., o godz. 17.00  w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.

ZDJĘCIE

 

Dodatkowo dla ochotników, którzy do tej pory nie pełnili żadnej formy służby wojskowej, czeka niezwykle intensywne szkolenie. W dniach 29 września – 14 października wezmą udział w 16-dniowym szkoleniu podstawowym, nazywanym popularnie „szesnastką”. Wśród kandydatów są ratownicy medyczni, sportowcy i pasjonaci survivalu, część osób wywodzi się z różnych organizacji proobronnych bądź klubów strzeleckich, wszyscy jednak przejdą cały proces szkoleniowych podstaw. W trakcie szesnastki będą się uczyć m.in. podstaw taktyki, topografii, przetrwania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT) ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa swoim rodzinom i sąsiadom, nie tylko w razie konfliktu zbrojnego, ale też w czasie klęsk żywiołowych, katastrof czy innych zagrożeń. 29 września rusza pierwsze szkolenie podstawowe w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

zdjęcie

 

Oprac.na podst.: www.miasto.limanowa.pl, www.kamienica.net.pl

 

image_pdfimage_print

Udostępnij