Zaproszenie na weekendowy Spacer Historyczny w Powiecie Limanowskim

Spacery historyczne" w Powiecie Limanowskim plakat

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku o godz. 16:15 przy pomniku przed kościołem pod wezwaniem świętego Jana Ewangelisty w Pisarzowej rozpocznie się spacer pn. „Królewska wieś Pisarzowa”. Wydarzenie organizuje Lokalna Organizacja Powiatu Limanowskiego.

Pisarzowa to wieś u podnóża Pasma Łososińskiego. W przeszłości była wsią królewską. Z miejscowości tej pochodzą osoby zasłużone dla regionu takie jak np. Antoni Górszczyk. Podczas spaceru uczestnicy zwiedzą zabytkowy kościół pod wezwaniem świętego Jana Ewangelisty, cmentarz parafialny oraz Izbę Regionalną. Poznają także historię miejscowości.

Spacer potrwa około 2,5 godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Spacer w Pisarzowej jest kolejnym z serii 12 spacerów historycznych. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Godziny rozpoczęcia poszczególnego spaceru oraz miejsce startu podane są na stronie www.lotlimanowski.pl oraz na profilu LOT Powiatu Limanowskiego, na portalu Facebook i na lokalnych portalach informacyjnych.

źr.: LOT  Limanowa