Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Zygmunta Kłosowskiego w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Fotografia Zygmunta Kłosowskiego

16 września 2022 r. o godz. 17:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej
w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy prac Zygmunta Kłosowskiego.

Wystawę dzieł artysty z Męciny będzie można zwiedzać do 14 października br. w mini galerii PCIT ,Limanowa Rynek 25 /Buzodrom/.

Serdecznie zapraszamy do udziału w otwarciu wystawy !

Warto wiedzieć…

Zygmunt Kłosowski – Urodził się 30 września 1951 roku w Zakopanem. Był cenionym malarzem, rzeźbiarzem oraz dokumentalistą ginącej architektury podhalańskiej. Zarówno dziadek twórcy – Karol Kłosowski (znany artysta, malarz, twórca wycinanek ludowych, pedagog i społecznik) jak i jego ojciec – Bronisław (z wykształcenia inżynier budowlany) byli znanym i utalentowanymi artystami, zasłużonymi dla regionu i społeczności lokalnej. Zygmunt Kłosowski przez lata zamieszkiwał zakopiańską willę Cicha – rodzinną willę Kłosowskich, a w późniejszym okresie swojego życia był mieszkańcem wsi Męcina w Gminie Limanowa. Wraz z żoną Jolantą portrecistką i rzeźbiarką Zygmunt Kłosowski należał do Klubu Plastyka Amatora w Limanowej. Od lat 80. ubiegłego wieku małżeństwo prezentowało swoje prace na wystawach krajowych i zagranicznych m.in. w Warszawie, Zakopanem, Nowym Sączu, Rzeszowie, Limanowej oraz za granicą w Bułgarii i Słowacji.  Twórczość Zygmunta Kłosowskiego stanowią obrazy: pejzaże, martwa natura oraz miniaturowe impresje, jak również rzeźba. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych m.in. w Holandii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zmarł w dniu 3 stycznia 2022 r. w wieku 70 lat .

Plakat na wystawę