Zaproszenie na wernisaż wystawy prac w Grażyny Kulig „Trójwymiar”
5 lipca 2023 r. o godzinie 17:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy prac Grażyny Kulig – absolwentki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu; kierunek – edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, pełniącej w latach 2002 – 2006 funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, a obecnie – wiceprezesa tej organizacji.
Grażyna Kulig maluje od najmłodszych lat, inspirację czerpiąc głównie z natury, realizując artystyczne pasje w takich obszarach malarstwa jak m.in.: pejzaż, martwa natura, portret. Realizuje się twórczo w różnych technikach oraz formach artystycznych t.j. : malarstwo olejne, akrylowe, akwarela, pastele, kolaż, grafika komputerowa, a także tkanina artystyczna i rzeźba. Poświęca się również pracy społecznej.
Artystka ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych na terenie całego kraju, w tym : Koło, Kraków, Nowy Sącz, Stary Sącz, Krynica, Gorlice, Limanowa, Puławy, Kazimierz Dolny, Nowy Targ, Zakopane, Szczawnica.
Bierze też czynny udział w wystawach zbiorowych i tematycznych. Jej obrazy znajdują się m.in.: w muzeach, kościołach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Szwecja, Niemcy, USA).
Grażyna Kulig za swoją twórczość , działalność na rzecz lokalnej kultury i działalność społeczną była wielokrotnie nagradzana, w tym „Medalem 7oo- lecia Miasta Nowego Sącza”, odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Przeżycia i osiągnięcia artystki, jako jednej z najpopularniejszych i najbarwniejszych nowosądeckich postaci, stały się inspiracją znanej pisarki, Jadwigi Marzec do napisania biografii pt. „Marzenia nie liczą lat”.
Wystawa w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zatytułowana „Trójwymiar”, prezentuje przekrój bogatego dorobku artystycznego Grażyny Kulig, w tym również prace przestrzenne.
Wystawa będzie dostępna do zwiedzania do 30 lipca br.
Serdecznie zapraszamy!
fot. archiwum prywatne