Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Zaproszenie na XV „Spacer Historyczny po Limanowej”.

W najbliższą niedzielę po zimowej oraz epidemicznej przerwie odbędzie się kolejny XV Spacer Historyczny po Limanowej którego temat będzie brzmiał „Znani i nieznani – Kto spoczywa na limanowskim cmentarzu parafialnym?”

Spacer rozpocznie się w niedzielę 1 maja 2022 roku o godzinie 16:00 przy kaplicy Marsów na cmentarzu parafialnym w Limanowej przy ulicy Szwedzkiej.

Jak informuje Karol Wojtas twórca i prowadzący spacery historyczne: „To już będzie piętnasty Spacer Historyczny po Limanowej. Tym razem wyruszymy w wędrówkę po cmentarzu parafialnym w Limanowej szlakiem grobów osób znanych, ale także dzisiaj już nieznanych a w przeszłości zasłużonych dla miasta i regionu. Uczestnicy będą mogli zobaczyć stare nagrobki i grobowce, ale także poznają biogramy osób pochowanych na tej ponad dwustudwudziestoletniej nekropolii. Będzie można poznać biogramy spoczywających tu uczestników powstań narodowych, żołnierzy I oraz II wojny światowej, działaczy społecznych i politycznych, artystów, księży, nauczycieli i naukowców. Zapraszam wszystkich na kolejny spacer”.

Spacer poprowadzi: Karol Wojtas.

Organizatorzy informują także, że spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

2024-06-16 07:28:58, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa