Zaproszenie na XXIII Powiatowe Święto Owocobrania

XXIII Powiatowe Święto Owocobrania w Łukowicy - plakat 1

W dniach 10 i 11 września 2022 r. w Łukowicy odbędzie się XXIII Powiatowe Święto Owocobrania, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki Łukowica, Gminę Łukowica oraz Powiat Limanowski.

10 września (sobota) o godzinie 20:00 odbędzie się Koncert  muzycznej gwiazdy – Zespołu „Sztywny Pal Azji” , który rozpocznie tegoroczne Święto Owocobrania.

W niedzielę 11 września podczas drugiego dnia wydarzenia o godzinie 14:30 w kościele parafialnym w Łukowicy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji sadowników i rolników Powiatu Limanowskiego.

O godzinie 16:00 zaprezentuje się Orkiestra Dęta „Echo Gminy Łukowica”. Następnie odbędzie się program dla dzieci – Kampania Społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!” oraz pokaz karate w wykonaniu Klubu Karate Kyokushin Inpakuto Łukowica.

Od godziny 17:00 odbędą się występy zespołów regionalnych: „Przyszowianie”, „Dolina Słomki”, „Świdnicoki” oraz „W kuźni u Kowala” z Ryglic.

O godzinie 18:00 program artystyczny zaprezentują uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostwicy.

Gwiazdami wieczoru drugiego dnia tegorocznego  Powiatowego Święta Owocobrania w Łukowicy będą: Kapela „Zbóje” z Zakopanego” oraz Zespół „Mila”.

Wydarzenie zakończy zabawa taneczna z kapelą „Rąbanka” .

Warto również podkreślić ze w trakcie dwudniowego Święta Owocobrania uczestnicy będą mogli korzystać z wielu dodatkowych atrakcji m.in.: stoiska Kół Gospodyń  i lokalnych rękodzielników, stoiska pszczelarzy czy wystawy handlowe. Dla najmłodszych dostępny będzie plac zabaw. Odbędą się również konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa, które przeprowadzą druhowie OSP Łukowica, oraz promocja Lasów Państwowych.

Szczegółowy program wydarzenia oraz informacje zamieszczone są na poniższym plakacie:

Zapraszamy do udziału oraz wspólnego świętowania !