Zaproszenie na Zagórzański Jarmark Wielkanocny

mały plakat

Partnerzy i Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin gorąco zapraszają na plac targowy w Mszanie Dolnej, w najbliższą niedzielę, 26 marca, na dwa tygodnie przed świętami Wielkiej Nocy.

Na Zagórzańskim Jarmarku Wielkanocnym pojawią się ozdoby, stroiki, bagniyńci, świąteczne wypieki i mazurki… Będą też sery, miody i inne pyszności! Wielkanocny smak podkręci zupa scodra, czyli święconka. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki przygotowało nie lada atrakcję – w specjalnej zagrodzie zaprezentują się maluchy z pokaźnego stada owiec. Istna zagórzańska zooterapia na czterech kopytach! Jarmark będzie trwał od godziny 10:00 do 16:00, ale lojalnie uprzedzamy: im wcześniej tym lepiej, bo wiadomo, co dobre szybko znika…

W tym dniu, o godz. 14:00 w Lubomierzu odprawiona zostanie kolejna Zagórzańska Msza św. Tym razem oprawę muzyczną regionalnej Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta Mszana Górna.
Wydarzenia organizowane są w ramach budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny i współpracy trzech zagórzańskich samorządów: Miasta i Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.
Patronat Honorowy nad Zagórzańskim Jarmarkiem Wielkanocnym objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Mieczysław Uryga Starosta Limanowski.

plakat zagórzańskiego jarmarku

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content