Zawodnik z Powiatu Limanowskiego wziął udział w międzynarodowym Festiwalu Biegowym TAURON 2019 w Krynicy – Zdroju

Festiwal Biegowy Tauron 2019
Kacper Kościelniak, pasjonat biegów górskich z Raby Niżnej, wziął udział w 10. edycji  międzynarodowego Festiwalu Biegowego TAURON; rozegranego 6, 7 i 8 września w Krynicy – Zdroju. Jest to jedna z największych imprez biegowych organizowanych w Polsce. Biegacze z Polski i świata mieli do wyboru całą gamę biegów: uliczne, górskie, sprinty, dla dzieci itp. Łącznie przez cały weekend  w tej imprezie wystartowało ponad 8700 zawodników!

Na starcie Biegu 7 Dolin VisegRun with Interreg PL-SK na dystansie 35 km i około 1500 m przewyższenia  wystartował Kacper Kościelniak z drużyny Salco Garmin Team. Trasa biegła malowniczymi szlakami Beskidów: z Mniszka nad Popradem (Słowacja) aż do Deptaka głównego w Krynicy.

Na starcie tego dystansu pojawiło się prawie 900 biegaczy. Od początku biegu uformowała się 5 osobowa  grupa zawodników, którzy nadawali tempo. W trakcie rywalizacji miały miejsce liczne przetasowania w w stawce liderów, których efektem było 2. miejsce Kacpra z czasem 2:50:07. Podium uzupełnił jego imiennik – Kacper Piech, wyprzedzając zawodnika z Raby Niżnej o ponad 2 minuty i Tomasz Kawik z czasem 2:53:30.

Obsada była bardzo mocna, przez co cieszę się z 2. miejsca – przyznaje Kacper Kościelniak  – zwycięzca tego biegu z 2018 roku. Daje mi to zastrzyk dodatkowej motywacji do dalszej pracy, gdyż Festiwal Biegowy w Krynicy ma wielką renomę i skupia najlepszych zawodników w Polsce.

Następne starty zawodnika z Raby Niżnej odbywać się będą na terenie Gminy Mszana Dolna oraz w jej sąsiedztwie  – X-Run na Śnieżnicy, na Mogielicy i Ćwilinie.

Festiwal Biegowy Tauron 2019

 

źródło: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content