Zawody biegowe „Aktywna Mogielica na Nartorolkach” już za nami!

Zawody biegowe "Aktywna Mogielica na nartorolkach" - 4

W malowniczej scenerii  tras biegowych „Aktywna Mogielica” w Zalesiu oraz przy pięknej pogodzie w sobotę 5 września br. odbyły się zawody biegowe w nartorolkach o puchar Starosty Limanowskiego pod nazwą Aktywna Mogielica na Nartorolkach”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe przeprowadzone na Limanowszczyźnie. W kategorii OPEN tryumfowali Jadwiga Grynkiewicz z MT Sport i Robert Faron z skipol.pl TEAM.

Zawodniczki i zawodnicy startujący w różnych kategoriach wiekowych i stylach, mieli do pokonania wymagające, ale niezwykle atrakcyjne odcinki tras biegowych. Na trasie Słopnice Górne – Zalesie CORT  przebiegała trasa biegów dla dzieci , młodzieży oraz Grand Prix Amatorów w biegach na nartorolkach. Dorośli biegacze mogli sprawdzić się w ciekawej formule tj. MIX ( 3,7km FT + 3,7km CT ).

Punktualnie o godzinie 10.00 ruszyli do biegu zawodniczki i zawodnicy w kategorii amatorów oraz starsi zawodnicy klubowi. Do pokonania mieli prawie 4 kilometrową trasę  z przewyższeniem wynoszącym około 260 metrów. O godzinie 12.00 dorośli biegacze powrócili na trasę by wziąć udział w drugim podbiegu. Drugi bieg odbył się metodą Gundersena –  zawodnicy startowali w kolejności miejsc zajętych w pierwszym biegu i z takimi też stratami czasowymi (tzw. bieg pościgowy). W czołowej dziesiątce zawodników było kilka przetasowań, nie wszystkim udało się wytrzymać drugi podbieg.

Pełne wyniki w klasyfikacji OPEN prezentują się następująco:

Kobiety:

1. Jadwiga Grynkiewicz – MT Sport
  2. Ewa Jabłońska – domkikrynica.eu

tylko dwie panie zdecydowały się na to wyzwanie

Mężczyźni:

1. Robert Faron – skipol.pl TEAM
  2. Stanisław Gąsienica – Gąsienica Sport
  3. Rafał Potrząsaj – Ski Team Podhale

Podwójny uphill panów ukończyło 20 zawodników.

WYNIKI AKTYWNA MOGIELICA 05092020

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:

K2 – Ewa Jabłońska – domki-krynica.eu

K4 – Jadwiga Grynkiewicz MT – Sport

M1 – Damian Nowak – KS Jedność Nowy Sącz

M2 – Rafał Potrząsaj – SKI TEAM Podhale

M3 – Robert Faron – skipol.pl TEAM

M4 – Stanisław Gąsienica – Gąsienica Sport

M5 – Edward Mucha – Skiaderol Team

M6 – Piotr Faron – UKS Wierchy Zalesie

Zwycięzcy biegów dzieci i młodzieży (3700 metrów):

KAT 1 : K2003/2004

Wioleta Opyd – LKS Witów Ski Mszana Górna i Kamil Dudzik – LKS Markam Wiśniowa

KAT 1 : K2005/2006

Gabriela Gdula – LKS Markam Wiśniowa i Jakub Florek – UKS Wierchy Zalesie

2000 metrów:

2007/2008

Jolanta Wierzycka – UKS Wierchy Zalesie i Patryk Wydra – UKS SMS Zakopane

2009/2010

Wiktoria Franczyk i Dawid Opoka – oboje UKS Wierchy Zalesie

300 metrów

Celina Biedoń i Karol Franczyk oboje – UKS Wierchy Zalesie

Nie zapominamy oczywiście o zawodnikach , z których sześciu mierzyło się j z podwójnym uphillem. I tak po kolei:

Robert Faron – I m. w OPEN i I m. w kategorii M3

Andrey Pradun – IV w OPEN i II w kat.M2

Ireneusz Rabski – III m. w kategorii M2

Dariusz Ślaga – III m. w kategorii M4

Tadeusz Majoch – II w kategorii M5

O zaplecze kulinarne zawodów zadbały panie z okolicznego koła gospodyń wiejskich które przygotowały wyśmienite ciasta ora z inne kulinarne przysmaki: borówki, śliwki, jabłka, makaron z warzywami oraz  kiełbaska z rusztu.

Za pomiar czasu i biuro zawodów odpowiadała firma pifsport.pl. Organizatorami i sponsorami nagród byli: Powiat Limanowski, UKS WIERCHY ZALESIE Beskidzko-Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie w Limanowej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII z wydarzenia

Wyniki: skipol.pl