Zawody kartingowe „Śladami Roberta Kubicy”

Zdjęcie poglądowe

Już w najbliższy piątek 20 września o godzinie 9:00 na placu przy ZSTiO w Limanowej rozpoczną się  zawody kartingowe „Śladami Roberta Kubicy” – Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa. Patronat honorowy nad zawodami sprawuje Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Organizatorami zawodów są : Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Centrum Kształcenia Praktycznego z Krakowa. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie „Sądecka Samochodówka”. Patronat sprawuje Fundacja „Za kółkiem”

W zawodach weźmie udział po 5 osób z każdej ze szkół biorących udział w imprezie. Zawody odbywają się w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej

Do przeprowadzenia zawodów zostaną wykorzystane wózki kartingowe wyposażone
w czterosuwowe silniki spalinowe i automatyczne sprzęgło (klasa bezstopniowa),
o takich samych parametrach technicznych (pojemność skokowa, moc, przełożenie, ustawienia gaźników, rozmiar i rodzaj ogumienia itp.). W celu identyfikacji kartingi będą oznaczone odpowiednimi numerami startowymi. Liczba sprzętu jest uzależniona od możliwości technicznych organizatora (minimum 2 wózki do klasyfikacji).

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

źr. fot.: ZSTiO Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content