Zbliża się 2. edycja Konkursu Heligonistów Województwa Małopolskiego

2. Konkurs Heligonistów Wojewodztwa malopolskieo - plakat informacyjny

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu wspólnie ze Stowarzyszeniem ,,Heligonki Pod Kickami” oraz Zespołem Regionalnym Spod Kicek z Mordarki zapraszają na kolejną edycję Konkursu Heligionistów Województwa Małopolskiego.

Konkurs rozpocznie się już 7 grudnia o godzinie 13:00 w Karczmie Matras w Mordarce. Małopolscy wirtuozi heligonki będą rywalizować w kategorii indywidualnej oraz „mistrz i uczeń”.

Uczestnicy konkursu oceniani będą również w trzech kategoriach wiekowych:

• dziecięcej – od 7 do 13 lat,
  • młodzieżowej – od 14 do 17 lat,
  • dorosłych – 18 i więcej.

W tegorocznym konkursie indywidualnym nie mogą wziąć udziału laureaci I miejsc z roku 2018 wszystkich kategorii wiekowych (dorośli, młodzież, dzieci). Laureaci z kategorii dorosłych mogą natomiast wziąć udział w konkursie Mistrz-Uczeń.Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz finansowe.

Całe przedsięwzięcie służy ochronie i popularyzacji folkloru muzycznego regionów etnograficznych Małopolski, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycyjnym muzykowaniem i śpiewem ludowym.

2. Konkurs Heligonistów Wojewodztwa malopolskieo

źródło. MCK Sokół