Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Zbliża się XI Bieg Ziemi Limanowskiej

Do 13 maja br. trwają zapisy na XI Bieg Ziemi Limanowskiej im. św. Jana Pawła II, pod honorowym patronatem biskupa Andrzeja Jeża. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2023 r na trasie Limanowa – Stara Wieś. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska, a jednym ze współorganizatorów biegu jest Powiat Limanowski. Wśród patronów honorowych wydarzenia znaleźli się także: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Limanowski Agata Zięba.

W ramach XI edycji limanowskich biegów ulicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się następujące starty w poszczególnych konkurencjach:

  • Młodzież i dorośli : trasa: Limanowa parking- Karczma Matras – Stara Wieś stadion sportowy
  • Bieg główny: (dystans 4 km) nawierzchnia asfaltowa na całej trasie biegów
  • Dzieci: trasa: stadion sportowy Stara Wieś; dystans: 50 m, 100 m, 500 m.

Otwarcie biura zawodów nastąpi 14 maja 2023 r. o godzinie 13:00. O godzinie 14:00 zostanie zamknięta lista startowa zawodów a o godzinie 15:00 rozpocznie się start wspólny grup biegowych – młodzieży do lat 20 i dorosłych.

Imprezie towarzyszyć będzie  2 wyścig rowerowy.

Zapisy elektroniczne dostępne są na stronie pifsport:  https://pifsport.com.pl/xi-bieg-ziemi-limanowskie-im-sw-jana-pawla-ii/  Możliwość zapisów dla biegaczy będzie również w dniu zawodów. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również samego wydarzenia dostępne są w regulaminie na stronie portalu Ziemia Limanowska  oraz portalu PIFSPORT i zamieszczonym poniżej plakacie informacyjnym:

Zapraszamy do udziału w tym sportowym wydarzeniu!

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

2024-02-21 00:24:48, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa