Zdarzenia na drogach powiatu limanowskiego

W ubiegłym tygodniu 20-26 sierpnia 2018 r. na drogach powiatu limanowskiego odnotowano 18 kolizji drogowych  ( 2 w weekend) i 2 wypadki w których 1 osoba poniosła śmierć. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, 3 z nich brało udział w zdarzeniach drogowych.

23 sierpnia ( w czwartek ) około godz. 15.30 w miejscowości Kamionka Mała 60-letni kierujący ciągnikiem rolniczym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ucierpiał 60-letni pasażer, który podróżował na błotniku tego ciągnika. Mężczyzna zmarł na miejscu. Policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy – badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia o godz. 16.10 w miejscowości Kamienica doszło do drugiego wypadku drogowego. 19-letnia kierująca samochodem marki Opel włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu motorowerem. W wyniku zdarzenia 16-letni kierujący motorowerem został zabrany do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa, niestety u 16-lateka badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,2 promila. Sprawa trafi do Sądu.

Niestety to nie jedyny nietrzeźwy nieletni, który po alkoholu kierował pojazdem. W piątek -24 sierpnia policjanci z KP w Mszanie Dolnej zatrzymali 16-letnniego kierującego motorowerem, który podróżując z 17-letnią pasażerka spowodował kolizję drogową. 16-latek miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Na szczęści on i pasażerka nie doznali poważnych obrażeń. Jego sprawa zajmie się Sąd.

Niestety ten tydzień również rozpoczął się od zdarzenia z nietrzeźwym. 27 sierpnia o godz. 4:30 w Limanowej na ul. Tarnowskiej 21-letniemu kierującemu pojazdem marki Citroen na drogę wtargnęło zwierzę (sarna). Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Stężenie alkoholu u kierującego – 0,3 promila. Mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Info: KPP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij