Zespół muzyczny Gorce wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego

W dniach 25 – 27 października miał miejsce 36. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie, na którym wystąpiły wiejskie grupy teatralne z całej Polski. W ich wykonaniu, na scenie, można było zobaczyć obrzędy nawiązujące do tradycji ludowych poszczególnych regionów Polski. Powiat limanowski godnie reprezentował Zespół Regionalny „Gorce” z Kamienicy, który otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Dyplom Honorowy przyznany w uznaniu wybitnych dokonań artystycznych. Zespół przedstawił widowisko pod tytułem „Tarcie lnu”.

Ponadto w trakcie pobytu w Tarnogrodzie artyści zwiedzili Zamość oraz Pałac Zamojskich w Łabuniach, przygotowali także góralską oprawę niedzielnej Mszy św., odprawionej w tarnogrodzkim kościele. Po zakończeniu liturgii na placu przed świątynią zespół wykonał kilka tańców góralskich. Występ ten wzbudził ogromne zainteresowanie i zachwyt wśród mieszkańców.

Po trzydniowych zmaganiach 11 zespołów teatralnych i obrzędowych jury dokonało podsumowania przeglądu, wręczenia nagród i pamiątek dla występujących zespołów. „Gorce” otrzymały nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Dyplom Honorowy przyznany w uznaniu za wybitne dokonania artystyczne.

Gratulujemy „Gorcom” tak ważnego wyróżnienia i dziękujmy promowanie lokalnego folkloru i bogactwa tradycji.

Zespół muzyczny Gorce wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego  Zespół muzyczny Gorce wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego

Zespół muzyczny Gorce wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego   Zespół muzyczny Gorce wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego

źródło/ fot.: UG Kamienica