Zespół „Przyszowianie” reprezentował region na 40. „Pyrzyckich Spotkaniach z Folklorem”

W ubiegłym tygodniu Zespół Regionalny „Przyszowianie” wziął  udział w 40. edycji Międzynarodowego Festiwalu „Pyrzyckie Spotkania z Folklorem” mającym na celu ożywienie, popularyzację i aktywizacja grup kultywujących tradycje ludowe w zakresie tańca, muzyki, śpiewu, rękodzielnictwa oraz regionalnej kuchni.

Festiwal „Pyrzyckie Spotkania z folklorem” odbywał się w dniach od 2 do 4 lipca i wzbudził bardzo duże zainteresowanie gości. Wystąpiły na nim muzyczne zespoły ludowe z całej polski oraz z zagranicy.

Dla „Przyszowian” był to z pewnością niezwykle aktywny i pełen emocji czas. Zespół z Gminy Łukowica wzbudził zachwyt i sympatię festiwalowej publiczności swoim śpiewem, tańcem, muzyką oraz barwnymi strojami. Artyści z ziemi limanowskiej zaprezentowali się podczas licznych występów, wzięli też udział w„ pokazie mody ludowo” oraz nocnym korowodzie ulicami miasta, a także w spotkaniu z samorządem.  Nie zabrakło spontanicznych występów na ulicach miasta. Festiwal to także okazja do nawiązania kontaktu z innymi zespołami oraz publicznością. Jest to szczególne ważne po długiej przerwie w otwartej działalności kulturalnej spowodowanej pandemia COVID -19.

Więcej na temat tegorocznego festiwalu w Pyrzycach (województwo zachodniopomorskie) można przeczytać tutaj:

https://folkfestivalpyrzyce.pl/o-festiwalu/

Organizację wyjazdu „Przyszowian” wsparły samorządy Gminy Łukowica i Powiatu Limanowskiego.

źr./ fot.: facebook/przyszowianie

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content