Zespół Spod Kicek laureatem 35. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych

Widok na scenę podczas występu Dwójka artystów Zespołu Regionalnego SPOD KICEK z Mordarki - mężyczyzna i kobieta - podczas występu Dwójka artystów Zespołu Regionalnego SPOD KICEK z Mordarki - mężyczyzna i kobieta - podczas występu Zespołu Regionalnego spod Kicek z Mordarki

W niedzielę 27 września w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbył się 35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Komisja w składzie Józefa Zając-Jamróz, profesor Akademii Teatralnej w Krakowie, Benedykt Kafel – etnograf, Andrzej Róg – aktor, reżyser – obejrzała 5 spektakli: „Wyzwoliny na kowola” w wykonaniu Zespołu Regionalnego SPOD KICEK z Mordarki, „U nowego sołtysa” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego GRUSZA z Rzerzęczyc, „Dobrze jest se zaplanować!”, w wykonaniu Grupy Teatralnej MARUSYNIANKI z Maruszyny, „Na poddaszu u malarza” w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Gminy Zabierzów KURDESZ oraz „Śpisko medecina” w wykonaniu Zespołu Regionalnego ZIELONY JAWOR z Krempach.

Zespół Spod Kicek ze swym spektaklem zakwalifikowany został przez Jury na 37. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie ( wraz z zespołem z Maruszyny).

Członkom i Kierownictwu Zespołu gratulujemy sukcesu i życzymy udanego występu na szczeblu ogólnopolskim Konkursu.

/info i fot.: www.domludowy.pl/

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content