Zespół Zagórzanie – Kasinianie wystąpił na 16. Światowym Festiwalu Folkloru w Ełku.

Zagórzanie podczas 16. Światowego festiwalu folkloru w Ełku
W dniach 21 -23.06.2019 r. Zespół Regionalny „Kasinianie – Zagórzanie” uczestniczył w 16. Światowym Festiwalu Folkloru Tęcza w Ełku.
Wizytę Kasinian na Mazurach rozpoczęło spotkanie w miejskim Ratuszu z prezydentem  Ełku – Tomaszem Andrukiewiczem,  przedstawicielami wszystkich  festiwalowych grup oraz organizatorami wydarzenia z Ełckiego Centrum Kultury.

Wraz z grupami z Algierii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Egiptu, Francji, Litwy, Serbii, Słowacji i polskiego Łowicza, przez trzy dni zagórzanie uczestniczyli w prezentacjach na scenie ełckiego amfiteatru. Ostatniego dnia ulicami urokliwego Ełku przeszedł barwny i egzotyczny  korowód wszystkich grup biorących udział w festiwalu. Na finał zorganizowano wspólny koncert, którym  reprezentanci wszystkich dziesięciu krajów biorących udział w wydarzeniu pożegnali się z wypełnioną po brzegi widownią. Odtańczyli też w narodowych strojach elementy choreografii tańców polskich: kujawiaka i oberka. Kasinian godnie reprezentowały dwie pary tancerzy: Klaudia i Maciek oraz Laura i Mariusz.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie i  organizację tej imprezy – wyrazy wdzięczności przekazują członkowie zespołu „Kasinianie – Zagórzanie”. Czuliśmy się wyśmienicie w Waszym gościnnym  mieście, w pięknych okolicznościach mazurskiego  krajobrazu. Mieliśmy możliwość poznania nawzajem tylu różnych kultur! Było barwnie, wesoło i radośnie. Przekonaliśmy się o prawdziwości  hasła: „Ełk – krótko się pisze, ale długo pamięta”.

Gratulujemy Kasinianom – Zagórzanom udziału w tak prestiżowym wydarzeniu oraz dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego regionu i jego bogatej kultury.

 Zespół Regionalny „Kasinianie – Zagórzanie” podczas 16. Światowego Festiwalu Folkloru Tęcza w Ełku.

źródło: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij