Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Zgłoszenia do 46. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”

46. edycja „Limanowskiej Słazy” odbędzie się w dniach od 05-08 listopada br. Do 23 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w poszczególnych kategoriach.

Tegoroczny festiwal będzie szczególny z dwóch względów. Po pierwsze po trzech latach powróci na scenę w Limanowskim Domu Kultury przy ul. B. Czecha 4. Po drugie jest on organizowany w szczególnym czasie trwającej pandemii co wiąże się z licznymi obostrzeniami. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że mimo tych trudności, artyści nie zawiodą a my ponownie będziemy mogli cieszyć się z obcowania z kulturą ludową naszego regionu.

Regulamin festiwalu, karty zgłoszeń oraz lista laureatów z roku ubiegłego są dostępne do pobrania na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/162/do-pobrania

46. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Festiwal wspierają Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio RDN Nowy Sącz, TV28, Limanowa.in

 

źr.: LDK Limanowa

2021-09-24 20:53:51, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa