Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Pasierbcu

uczestnicy zjazdu szkolnych kół caritas bawiący się i tańczący na łące

Wczoraj 4 czerwca ponad 1800 młodych członków Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji tarnowskiej przyjechało do powiatu limanowskiego do miejscowości Pasierbiec. Trzynasty już Zjazd Szkolnych Kół Caritas  Honorowym Patronatem objął m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który osobiście wziął udział w wydarzeniu składając wolontariuszom życzenia i gratulacje.

Podczas zjazdu uczestnicy wzięli udział w mszy świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza, a także mieli okazję zobaczyć historię powstania Pasierbieckiej parafii w przedstawianiu pn.:  „Opowieść o początkach Pasierbieckiego Sanktuarium”, w wykonaniu Szkolnego Koła Caritas z Pasierbca. Młodzi wolontariusze wraz z opiekunami wzięli tego dnia udział w agapie – zabawach i konkursach.

Obecnie w diecezji działają 222 szkolne i przedszkolne Koła Caritas, w których zaangażowanych jest ok. 3500 dzieci i młodzieży. Na 13 Zjazd w Pasierbcu zgłosiło się 1800 osób, ale było chyba więcej – poinformował ks.Bogdan Stelmach Kustosz Sanktuarium w Pasierbcu.

Cieszę się, że mogłem objąć swoim patronatem to jakże piękne, integracyjne wydarzenie oraz osobiście wziąć w nim udział. To niewiarygodne jak wiele młodych ludzi z całej Diecezji Tarnowskiej działa w kołach Caritas w swoich parafiach, służąc potrzebującym dobrym słowem, pomocą i zaangażowaniem. Składam podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich nauczycieli, opiekunów i przede wszystkim wolontariuszy, którzy angażują się w tworzenie i działalność charytatywną Szklonych Kół Caritas. Życzę Wam niegasnącego zapału, siły oraz radości z wykonywanej pracy. Jestem przekonany, że czynione dobro będzie do Was wracać przynosząc pomyślność i szczęście w życiu – powiedział o spotkaniu Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Starosta Mieczysław Uryga, Wójt gminy Limanowa, Kustosz Sanktuarium w Pasierbcu oraz uczestnicy Zjazdu na wspólnym zdjęciu

Na stronie Diecezji Tarnowskiej FOTORELACJA