Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych zorganizowanych przez PPIS w Limanowej

Uczestnicy i laureaci konkursu

20 maja br. w Bibliotece Pedagogicznej – Filia w Limanowej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów, których organizatorem był  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Limanowej. Honorowy patronat nad konkursami objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – Renata Tokarska powitała zaproszonych gości. Wyrazy wdzięczności skierowała  do uczestników za piękne prace oraz chęć uczestniczenia w konkursach, a także do nauczycieli, rodziców  i opiekunów za umożliwienie dzieciom udziału. Następnie Członek Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk zwrócił uwagę na to, aby uczyć dzieci świadomości i chęci prowadzenia zdrowego trybu życia przez nich i przez ich rodziców.

Do  konkursu plastycznego w ramach programu pt.: „Czyste Powietrze Wokół Nas” wpłynęło 80 prac z 28 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W ramach programu pt.: Nie pal przy mnie proszę „Stop! Tu się nie pali” – 84 prace z 29 szkół podstawowych z powiatu limanowskiego. Natomiast z zakresu konkursu „Świeży oddech jasna cera, po tym poznasz non – smokera” organizowanego w ramach programu „Bieg po zdrowie” wpłynęły 22 prace z 9 szkół realizujących program.

Prace konkursowe oceniane były pod względem zgodności z tematem, wkładu własnego dziecka, komunikatywności dla odbiorcy oraz estetyki pracy. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Anna Golonka – plastyk z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, członkowie: Agata Jabłońska – Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej, Ewa Wątroba – Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia PSSE w Limanowej, wyłoniła zwycięzców i przyznała następujące miejsca:

KONKURS PLASTYCZNY Z ZAKRESU PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS PT. „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ MNIE – PAPIEROSOM MÓWIĘ NIE!”
Piotr Trystuła – Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie
Dominika Zychowicz – Szkoła Podstawowa w Kłodnem

Katarzyna Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Łukowicy
Monika Woźniczka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie

Filip Matras – Szkoła Podstawowa w Młynnem
Aleksandra Popielska – ZPO w Kasince Małej

Anna Bochenek – Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu
Rafał Mrózek – Szkoła Podstawowa w Chyszówkach
Maciej Olszak – Szkoła Podstawowa w Łukowicy
Anna Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Łukowicy

KONKURS PLASTYCZNY Z ZAKRESU PROGRAMU NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ PT. „STOP! TU SIĘ NIE PALI”
Milena Sromek – Szkoła Podstawowa w Kłodnem
Klaudia Zygmunt – Szkoła Podstawowa w Kłodnem

Marcin Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie
Dominika Orzeł – Szkoła Podstawowa nr 2 Męcinie

Julia Biernat – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi
Bartłomiej Kowalczyk – Szkoła Podstawowa w Łukowicy

Jakub Leśniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłowniku
Grzegorz Ryś – Szkoła Podstawowa w Dobrej
Edyta Orzeł – Szkoła Podstawowa w Sechnej
Weronika Żądło – szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej

KONKURS PLASTYCZNY Z ZAKRESU PROGRAMU BIEG PO ZDROWIE PT. „ŚWIEŻY ODDECH JASNA CERA, PO TYM POZNASZ NON – SMOKERA”
Zuzanna Staśko – Szkoła Podstawowa w Tymbarku

Magdalena Kamińska – szkoła Podstawowa w Łukowicy

Magdalena Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie

Radosław Filipek – szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Zuzanna Kęska – Szkoła Podstawowa w Tymbarku
Angelika Kokoszka – Szkoła Podstawowa w Wilczycach
Wiktoria Sawina – Szkoła Podstawowa w Łukowicy
Gabriela Wysopal – Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie

Wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym uczestnikom serdecznie gratulujemy!