ZS im. KEN Tymbark – obóz klas wojskowych

W dniach 7- 9 maja 2019 roku klasy wojskowe: IIb i IIc oraz Ib przebywały na obozie szkoleniowym w Słopnicach – Nowiny.

W pierwszym dniu na teren obozowiska uczniowie przemaszerowali z Tymbarku wraz z posiadanym sprzętem biwakowym. Po przybyciu na miejsce i rozbiciu obozu rozpoczęły się planowe zajęcia, które prowadziło 6 instruktorów z 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie.

Uczniowie podzieleni na grupy szkoleniowe uczestniczyli w zajęciach z: wspinaczki linowej, taktyki w różnym terenie, działań saperskich, łączności i chemicznych. Kolejny dzień kontynuowane były zajęcia z powyższej tematyki. Ponadto klasy drugie uczestniczyły w egzaminie praktycznym z przedmiotów wojskowych.

Natomiast w godzinach popołudniowych klasa pierwsza brała udział w marszu na szczyt Mogielicy a klasy drugie zaliczyły bieg na orientację oraz zajęcia ze strzelectwa. Najlepszą drużynę oraz najlepszych strzelców (Angelika Kożuch i Dawid Miśkowiec) wyróżniono drobnymi upominkami. Przeprowadzono również strzelenia do celów reaktywnych w ramach rywalizacji indywidualnej.

W ostatnim dniu nastąpił przejazd autokarem na strzelnicę kulową w Limanowej w celu odbycia strzelania z broni bocznego zapłonu (kbks) a także uczniowie klas drugich odbyli egzamin z pływania na pływalni miejskiej.

Kadrę obozu stanowili pan ppłk Dariusz Gizicki, pani Beata Kumórkiewicz, pani Marta Jabrucka – Dyrek oraz pan Krzysztof Przechrzta.

link do galerii zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1938318336273376&type=3

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content