Powiat Limanowski

Oficjalny portal

ZSTiO w Limanowej w hołdzie swojemu patronowi – Janowi Pawłowi II

Społeczność limanowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, noszącego imię Jana Pawła II w wyjątkowy sposób uczciła 100. rocznicę urodzin swojego wielkiego patrona. Punktualnie o 21:37 ścianę budynku szkoły oświetlono papieskimi barwami, a w tle słychać było nagranie  jego ukochanej pieśni – „Barki”, którą  przed laty sam Jan Paweł II  wiele razy śpiewał z wiernymi . Wieczorem ,18 maja, z parkingu szkolnego ku gwieździstemu niebu popłynęły strumienie białego światła.

To nie jedyna forma uczczenia stulecia urodzin Jana Pawła II przez społeczność limanowskiego Mechanika. Portret Papieża wykonany ze zdjęć uczniów i pracowników szkoły to piękny symbol hołdu i czci dla największego z Polaków świętego Jana Pawła II – Papieża Polaka.

W związku z obecną sytuacją na świecie nie jesteśmy w stanie spotkać się „na żywo”, więc padł pomysł, aby uczcić ten wyjątkowy dzień z wykorzystaniem dostępnych obecnie możliwości. W bardzo krótkim czasie udało się zmobilizować społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji „W hołdzie Janowi Pawłowi II – w setną rocznicę urodzin”. Z nadesłanych przez uczniów oraz nauczycieli zdjęć stworzyliśmy portret naszego Patrona – mówi  Elżbieta Nawalaniec , pomysłodawca  i główny organizator wspomnianych wydarzeń oraz nauczyciel w ZSTiO w Limanowej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego specjalnego rocznicowego spotkania:

 

 

2020-09-23 11:56:15, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa