Życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

tulipany w wazonie

Decyzją Sejmu RP od 30 maja 2006 roku tego dnia przypominamy szczególnie o ludziach wielkiego serca, którzy tworzą nowe rodziny dla dzieci osieroconych i odrzuconych – o Rodzicach Zastępczych. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, to dzień nie tylko Rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom.

Gratulujemy Państwu tworzenia wspierających się wspólnot rodzinnych, w których trudowi wychowania towarzyszy okazywanie najbliższym pomocy, czułości i szacunku. Nie sposób przecenić zaangażowania i odpowiedzialnego podejścia do wychowania młodego pokolenia.

Prosimy przyjąć wyrazy uznania za rodzicielską miłość, odpowiedzialną pracę i podejmowane wyzwania. Satysfakcją ze sprawowania rodzicielskiej opieki niech będzie uśmiech na twarzach dzieci wzrastających w kochającej się rodzinie.

Życzymy Państwu wielu sił, inspiracji i wytrwałości oraz doświadczania takiego dobra, jakie sami okazujecie dzieciom powierzonym Waszej opiece.

Z wdzięcznością i szacunkiem

Starosta Limanowski