Życzenia z okazji Święta Policji 2022

Plakat dot. Święta Policji

24 lipca jest Ogólnopolskim Świętem  Policji. W tym roku przypada 103. rocznica oficjalnego ustanowienia tej formacji w naszym kraju przez sejm RP na mocy ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku.

Dzisiejsze święto daje możliwość przypomnienia zasług oraz wartości  pracy osób, które wstępując w policyjne szeregi strzegą bezpieczeństwa publicznego państwa, chronią jego obywateli, niosąc pomoc pokrzywdzonym przestępstwami oraz uświadamiają społeczeństwo na temat zagrożeń, przez co zwiększają się możliwości przeciwdziałania im.

Należy również pamiętać, że w zawód ten wpisany jest bardzo wysoki poziom ryzyka, odpowiedzialności i presji, jak również poświęcenie, a mimo to nie brakuje osób, które świadomie wybierają dla siebie tę drogę kariery.

W Dniu Policji Państwowej z uznaniem myślimy o funkcjonariuszach i funkcjonariuszkach tej formacji, a także pracownikach służb cywilnych ,pożytkujących swoje talenty i umiejętności dla ochrony i dobra innych, czyniących ze swojej pracy prawdziwą misję i wzór do naśladowania .

Dziękujemy służącym w jednostkach Policji i życzymy by codzienna praca dawała  wiele zadowolenia oraz aby jej wpływ na rozwój i bezpieczeństwo społeczne był coraz bardziej zauważany i doceniany.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content