Jubileusz 25-lecia Zespołu „Spod Kicek”.

W sobotę, 14 listopada w Mordarce swój Jubileusz 25-lecia powstania obchodził Zespół „Spod Kicek” z Mordarki.

Na zaproszenie kierownictwa zespołu na uroczyste obchody jubileuszowe przybyło liczne grono osób m.in. znajomi, przyjaciele oraz zaprzyjaźnione kapele i zespoły regionalne. Obecni byli także przedstawiciele urzędów, firm i instytucji, które od lat wspierają działalność Zespołu. Tego dnia Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski – Jan Puchała orazWicestarosta- Mieczysław Uryga.

Od przedstawicieli władz szczebla rządowego i samorządowego popłynęły słowa uznania, gratulacje oraz podziękowania za trwające od ćwierćwiecza kultywowanie rodzimych tradycji i pielęgnowanie lokalnego folkloru.

Starosta Jan Puchała wraz z Wicestarostą Mieczysławem Urygą, w dowód uznania za wieloletnią działalność artystyczną, propagowanie tradycji, historii i folkloru, zamiłowania do tańca a także promowanie powiatu limanowskiego wręczył Członkom Zespołu  pamiątkowe statuetki.

Uroczystość uświetniły występy zaproszonych zespołów regionalnych,
a w tym również i występ samego Jubilata.

Uroczystosc jubileuszowa stała się okazją do wręczenia odznaczenia dla Wojciecha Tokarczyka. Na wniosek złożony przez Starostę Limanowskiego Jana Puchałę, Brązowy Medal Zasługi został nadany Panu Wojciechowi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brązowy Medal Zasługi wręczyli Poseł na Sejm Wiesław Janczyk
Starosta Limanowski Jan Puchała, oraz Wicestarosta Mieczysław Uryga