Pierwsze miejsce dla kapeli z Kasiny Wielkiej!

Pierwsze miejsce dla kapeli z Kasiny Wielkiej!

 

 

W dniach 25 -26 lipca b.r.  Zespół Regionalny „Kasinianie – Zagórzanie” wziął udział w 52 Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Członkowie zespołu wystąpili na scenach Żywca i Szczyrku. Uczestniczyli również w międzynarodowym korowodzie grup folklorystycznych biorących udział w TKB.Kapela zespołu w składzie: Adam Rusnarczyk– prym,  Mateusz Rusnarczyk – sekund, Andrzej Ciężadlik – bas   wystąpiła także w konkursie kapel. Konkurs ten odbył się jako samodzielna impreza 46. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w dniach 25-28 lipca.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Borucka-Szotkowska – przewodnicząca komisji, muzykolog; Stanisław Michałczak – muzyk; Zbigniew Wałach – muzyk i Marta Jekiełek – sekretarz jury po wsłuchaniu 22 prezentacji w KATEGORII  KAPEL –  jedno z trzech równorzędnych  I miejsc przyznała   kapeli zespołu KASINIANIE- ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej.


     Wyjazd na festiwal możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Mszana Dolna  w ramach projektu „Upowszechnianie kultury ludowej górali zagórzańskich”.

Galeria zdjęć:

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content