Warsztaty Chrońmy doliny rzeczne listopad 2007

Towarzystwo na rzecz Ziemi w Oświęcimiu wraz z Powiatowym Centrum Ekologicznym w Limanowej pragnie zaprosić nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz zajmujących się edukacją środowiskową ze szkół gimnazjalnych i licealnych, do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach programu edukacyjnego „Chrońmy doliny rzeczne”, które odbędą się 14 listopada br. w głównej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej, budynek A, ul. J. Marka 9, w godzinach 9:30 – 15:30.

Głównym celem programu jest podniesienie świadomości ekologicznej i poziomu wiedzy na temat walorów przyrodniczych rzek, wpływu inwestycji hydrotechnicznych
na środowisko jak również prezentacja rozwiązań z zakresu ekologicznych metod ochrony przeciwpowodziowej.

Ramowy program szkolenia:

• 9:30 – 11:30  Cele ochrony przyrody oraz aktualne formy ochrony przyrody w Polsce ze szczególnym           uwzględnieniem  europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000. Znaczenie dolin rzecznych w zachowaniu bioróżnorodności.
  • 11:30 – 11:45 Dyskusja
  • 11:45 – 12:00 Przerwa kawowa
  • 12:00 – 13:30 Wpływ budownictwa hydrotechnicznego na przyrodę dolin rzecznych. Przyjazne środowisku metody ochrony przeciwpowodziowej.
  • 13:30 – 13:45 Dyskusja
  • 13:45 – 14:00 Przerwa kawowa
  • 14:00 – 15:30 Jak prowadzić ciekawie i twórczo zajęcia dla uczniów na temat rzek? Jak aktywizować młodzież do działań społecznych?

Zajęcia prowadzone będą przez p. Elżbietę Tyralską – Wojtycza edukatora specjalizującego się w edukacji ekologicznej, redaktora czasopisma „Aura” oraz przez
p. Artura Adamskiego, biologa z PTPP „pro Natura” we Wrocławiu.

Bardzo prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu do 9 listopada 2007 r. pod numerem tel: 033 842 21 20, 0 33 844 19 34, lub 0 602 690 971, paulina@tnz.most.org.pl – Paulina Adamska, Towarzystwo na rzecz Ziemi.

Szkolenie jest bezpłatne. Każdy z uczestników otrzyma stosowne zaświadczenie potwierdzające swoje uczestnictwo w zajęciach oraz komplet materiałów szkoleniowych.
Program jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.