warsztaty dla nauczycieli nl rezerwat kostrza 215

Ruszyła XI edycja programu edukacji ekologicznej

Wydział Ochrony, Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Limanowej wraz z Powiatowym Centrum Ekologicznym realizując program edukacji ekologicznej, zorganizował XI edycję warsztatów szkoleniowych dla nauczycieli z powiatu limanowskiego.

Powiatowe Centrum Ekologiczne w 2016 roku planuje realizować warsztaty dla nauczycieli podnoszące ich kwalifikację oraz wiedzę na temat przyrody powiatu limanowskiego. – Projekt swym zasięgiem obejmuje nauczycieli z wszystkich szkół Powiatu Limanowskiego, w tym publicznych i niepublicznych, tj. przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, zespoły szkół oraz szkoły specjalne i ośrodki szkolno – wychowawcze  –mówi Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

W ramach warsztatów zaplanowano trzy spotkania, uwarunkowane aurą, tj. wiosenne, letnie i jesienne. 7 kwietnia br., odbyła się pierwsza część warsztatów pn. „Roślinność rezerwatu Kostrza, prezentacja szkółki leśnej oraz mała retencja górska”. – W ramach spotkania odbyła się wizyta w rezerwacie Kostrza. Podczas spotkania omówiona została historia oraz omówona została szata roślinna rezerwatu, mała retencja górska a także odbył się spacer po leśnej szkółce w podgórzanach – dopowiada Agata Zięba.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 czerwca br. i dotyczyć będzie walorów turystycznych lasu oraz pozytywnego obcowania człowieka z przyrodą. Partnerem projektu jest Nadleśnictwo Limanowa.