Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Zapraszamy na II „Czasówkę rowerową pod Ostrą”

W najbliższą niedzielę 14 maja 2023 r. na godzinę 12:00 zapraszamy do aktywnego udziału oraz kibicowania uczestnikom II „Czasówki rowerowej pod Ostrą” . Trasa o długości 6,59 km przebiegać będzie na odcinku od stadionu Stara Wieś do Przełęczy pod Ostrą. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Ks. bp dr Andrzej Jeż.

Zgłoszenia należy przesyłać do 12 maja 2023 r. bądź składać w dniu wyścigu w godzinach 10:00 – 11.30 w biurze zawodów. Równolegle odbędą się wspólne starty dla dzieci w następujących grupach wiekowych:

  • 14:15  – plac kościelny Stara Wieś – start grupy dzieci przedszkolnych, dystans 100 m;
  • 14:30 – stadion Stara Wieś – start grupy dzieci klasa 1-3 dystans 1000 m (meta plac kościelny Stara Wieś);
  • 14:50 – Limanowa parking Karczma Matras – start grupy dzieci klasa 4-6 dystans 3 km (meta Stara Wieś stadion sportowy).

REGULAMIN I LINK DO ZAPISÓW

Celem wydarzenia jest promocja atrakcyjnych i bardzo dobrze zlokalizowanych tras przystosowanych do uprawiania turystyki rowerowej. Organizatorzy chcą przekazać mieszkańcom Małopolski i całego kraju, że w Powiecie Limanowskim mogą skorzystać z bogatej oferty szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności i świetnych warunkach technicznych. Uprawianie turystyki rowerowej sprzyja zarówno kształtowaniu kondycji i zdrowego stylu życia, ale również spotkaniom towarzyskim połączonym z odkrywaniem perełek krajobrazowych naszego powiatu.

Zapraszamy do aktywnego udziału w wyścigu oraz zapoznania ze szczegółami zamieszczonymi w regulaminie.

Zadanie publiczne pod tytułem: „Promocja turystyki rowerowej w powiecie limanowskim” realizowane przez Klub Sportowy Limanowska Grupa Rowerowe dofinansowane jest ze środków budżetu Powiatu Limanowskiego.

W tym samym dniu organizowany jest też 11 Bieg Ziemi Limanowskiej. LINK

Na stadionie w Starej Wsi podczas trwania imprezy będzie możliwość uczestnictwa dzieci w grach i zabawach a dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają posiłek oraz napoje.

plakat informacyjny o wyścigu

 

 

2024-06-16 07:56:47, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa