Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej z certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej!

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej działające na limanowskim rynku, po raz kolejny pozytywnie przeszło certyfikację Polskiego Systemu Informacji Turystycznej utrzymując dotychczasowe trzy gwiazdki przyznawane w kategorii Jednostek Informacji Turystycznej.

Głównym celem certyfikacji Punktów Informacji Turystycznej działających w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej jest zachowanie jednolitego funkcjonowania i pracy placówek w całym regionie. Dzięki systemowi certyfikacji każdy turysta oraz mieszkaniec regionu ma pewność najwyższej jakości świadczonych usług. Komisja certyfikacyjna Polskiego Systemu Informacji Turystycznej po przeprowadzeniu weryfikacji danej Jednostki IT przyznaje jej odpowiednie kategorie: od 1 do 4 gwiazdek. Kategoryzacja Punktów Informacji Turystycznej potwierdzona jest otrzymaniem certyfikatu jakości, ważnego 2 lata.

Warto wspomnieć,  że Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej oprócz swoich głównych zadań, do których należą m.in. obsługa ruchu turystycznego, promocja Powiatu Limanowskiego, udzielanie wyczerpujących informacji na temat regionu i jego walorów krajoznawczo – turystycznych, kulturowych oraz rekreacyjnych turystom krajowym i  zagranicznym, prowadzi także szereg dodatkowych działań.  Mini-galeria sztuki znajdująca się w budynku PCIT w Limanowej jest przestrzenią służącą prezentacji  dzieł artystów i twórców ludowych Limanowszczyzny. W tym roku w mini – galerii PCIT również każdego miesiąca będzie można obejrzeć nową prezentację dzieł twórcy z naszego regionu. To doskonała okazja, aby poznawać bogactwo lokalnej kultury i sztuki.

Zapraszamy do śledzenia profilu Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej w mediach społecznościowych, gdzie będą ukazywać się wiadomości oraz relacje na temat bieżących wystaw jak i wydarzeń kulturalnych.

Poniżej przedstawiamy wybrane relacje z  wystaw, które odbyły się w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w roku 2022:

„Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie”. W PCIT w Limanowej odbyło się zakończenie wystawy prac Przemysława Biedy i Miłosza Zając

„Cuda – Wianki z Wytłaczanki” – wystawa prac plastycznych w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Wystawa prac Marty Sobczak – Piętoń w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej otwarto wystawę poświęconą pamięci Zygmunta Kłosowskiego

W nowym roku zapraszamy do odwiedzenia Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej!

2024-04-23 10:38:26, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa