„Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie”. W PCIT w Limanowej odbyło się zakończenie wystawy prac Przemysława Biedy i Miłosza Zając

Kierownik Biura Mateusz Pietrzak na "Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie". W PCIT w Limanowej odbyło się zakończenie wystawy prac Przemysława Biedy i Miłosza Zając

26 kwietnia 2022 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej o godzinie 15.30 odbyło się podsumowanie trwającej od początku kwietnia wystawy prac Przemysława Biedy oraz Miłosza Zając „Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie”, którą można było zwiedzać w mini galerii PCIT . Warto podkreślić, że spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem i ciepłym odbiorem zwiedzających.

„Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie”  to wydarzenie, które połączyło dwóch twórców działających w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu  – dwa artystyczne światy oraz dwa spojrzenia na sztukę i rzeczywistość.

W zakończeniu wystawy wzięła udział liczna grupa gości, których oficjalnie powitali Miłosz Zając oraz Przemysław Bieda w kilku słowach przedstawiając swoją twórczość. Miłosz Zając, odwołując się do własnych doświadczeń, nawiązał również do tytułu wystawy, wyjaśniając, że zawiera on w sobie pragnienie osiągnięcia połączenia z siłą wyższą  – absolutem,  możliwość „dotknięcia” tajemnicy poprzez sztukę.  To ona pozwala również sięgać po nowoczesne formy, artystyczne środki wyrazu, tworząc nowe perspektywy.

Po krótkim wstępie Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej – Mateusz Pietrzak przekazał Przemysławowi Biedzie oraz Miłoszowi Zając w imieniu Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi gratulacje i życzenia sukcesów w kontynuowaniu oraz rozwijaniu twórczości.

Głos zabrali też zaproszeni goście – wśród nich wielu znajomych i bliskich dla obu twórców. Popłynęło wiele ciepłych słów i pochwał pod adresem artystów jak i ich dzieł prezentowanych na wystawie w PCIT. Nie zabrakło wspomnień oraz miejsca na wymianę uwag i wrażeń. Gratulacje oraz podziękowania dla twórców przekazał obecny podczas wydarzenia ks. dr Wiesław Piotrowski – kustosz i proboszcz Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

 

Po oficjalnej części spotkania nastąpiło wspólne zwiedzanie wystawy, podczas którego kontynuowano rozpoczęte wcześniej rozmowy. Twórcy i bohaterowie wydarzenia chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, przeżyciami i doświadczeniami na artystycznej drodze.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content