Punkt widokowy w Kaninie przygotowany na turystów

26 kwietnia 2024 r.

W piątek 26 kwietnia br. dokonano odbioru inwestycji polegającej na podniesieniu atrakcyjności turystycznej punktu widokowego w Kaninie. Projekt pt.  „Podniesienie atrakcyjności turystycznej w powiecie limanowskim” zrealizowano w ramach środków pochodzących z Lokalnej Grupy Działania Przyjazna Ziemia Limanowska. W oficjalnym odbiorze uczestniczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk i Józef Jaworski, Dyrektor Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Przedsiębiorczości Paweł Tokarczyk wraz z pracownikiem wydziału Agnieszką Mróz oraz ze strony Inwestora Ewa Pawlak.

W ramach zadania zrealizowano poprawę atrakcyjności turystycznej punktu widokowego w Kaninie poprzez:
– utwardzenie terenu działki pod punkt widokowy
– stworzenie 4 miejsc do parkowania samochodów
– wykonanie i montaż 4 sztuk mini wiat drewnianych z koszami
– wykonanie i montaż drewnianego ogrodzenia z bali drewnianych
– zakup i montaż podwójnej lunety widokowej.

Wartość zrealizowanych prac to 250 000 zł w tym dofinansowanie to 63,63%.
Realizatorem zadania była firma FHU Drwal Eksport Import Matonog Józef z Zubrzycy Górnej.

Zadanie było realizowane w poddziałaniu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dla przypomnienia punkt widokowy w Kaninie w 2019r. został utwardzony, wyposażony w jedną altanę dla turystów, tablicę turystyczną z panoramą widokową, stojak na rowery i ławostół.